Konopné potraviny

Kdy tenhle svět pochopí,  
co vše se skrývá v konopí.

Konopí je jedinečná potravina,

Kliknutím na obr. budete přesměrování do našeho e-shopu.

která ve formě semene (loupaného a neloupaného) nebo oleje dodá lidskému tělu veškeré nenasycené mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 ve správném poměru (1:3), veškeré esenciální aminokyseliny, edestin, fytosteroly a chlorofyl. Tedy nenahraditelné bílkoviny a tuky, které si lidské tělo neumí samo syntetizovat a musí je přijímat z potravy. Tyto látky jsou součástí imuniglobulínů, podporují tvorbu HDL cholesterolu a jsou antioxidanty.
Konopné potraviny jsou oceňovány i vegetariány a vegany jako spolehlivá a plnohodnotná náhražka rybího tuku. Konopné semínko neobsahuje lepek, a proto jsou veškeré potraviny vhodné i pro lidi trpící celiakií (bezlepkovou dietou).

Za studena lisovaný konopný olej

je vyrobený ze semen vybraných odrůd konopí. Vysoký obsah a unikátní kombinace omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin, nezbytných pro lidský organismus a zdraví prospěšných rostlinných sterolů, jej činí výjimečným mezi ostatními oleji. Navíc obsahuje vysoké množství přírodního vitamínu E.

O konopném oleji je obecně znémo, že jeho dlouhodobé užívání má příznivý vliv na vlasy, nehty, kůži a další tkáně tohoto typu, také metabolismus a imunitní systém. Konopný olej se zákazníkům osvědčil při orálním podávání jako doplňková péče při atopickém ekzému, lupence, akné a dalších kožních potížích. Doporučuje se nejen preventivně, ale je vhodný pro těhotné ženy, děti, seniory a výkonné sportovce.

Obsahuje vitamíny: A, B1, B2, B3, B6, C, D, E a také vzácné Omega-3 a Omega-6 kyseliny, které si lidské tělo neumí samo vytvářet a potřebuje je ke správnému fungování

 

Konopný protein 

je vyhledáván zdroj bílkovin hlavně mezi fanoušky zdravého životního stylu. Kromě komplexních dobře stravitelných bílkovin obsahuje hlavně „zdravé“ tuky (polynenasycené mastné kyseliny), vlákninu a během metabolismu zatěžuje ledviny méně, než živočišné zdroje bílkovin. Každý, kdo chce být silný a plný energie, a vyhýbá se živočišným bílkovinám nebo sóji by měl mít konopný protein doma. Vynikající pro vegetariány, vegany a vitariánů, kteří mají omezené zdroje kvalitních komplexních bílkovin. Bílkoviny jsou potřebné pro regeneraci a růst svalů, takže je to super součást stravy při zvýšené námaze, cvičení a výkonnostním sportu, ale i při hubnutí a fitness, redukčních dietách a nebo jen jako doplněk stravy pro každého z nás….

Káva Cannabissimo Coffee

 

je inovativní prémiová mletá káva ze zrn Arabica a Robusta s obsahem konopných semínek rodu Cannabis Sativa. Představujeme vám revoluční způsob, jak si vychutnat lahodnou kávu a přitom využít skvělých nutričních kvalit konopných semínek.